Avatar billede gubi Nybegynder
03. december 2004 - 16:58 Der er 1 kommentar

Trådløs sammensætning.

Hej netop fået Cybercity ADSL. Og vil gerne havre lavet så Jeg også har mulighed for trådløs forbindelse, samtidigt med at jeg kan bruge kabel. Har tegnet en løsning her, men holder den? OG skal jeg bruge uplink i min hub eller hvordan?

http://www.stalkerzone.dk/upload/net.JPG
Avatar billede wave Nybegynder
03. december 2004 - 19:05 #1
Hej,

du skal bruge uplink både på din hub og dit accesspoint.

Løsningen holder fint, ingen problemer der.

mht. uplink så har de fleste hubs og switche autosence i dag... men hvis ikke så skal access på access altid uplinkes.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester