Den moderne arbejdsplads er i stigende grad afhængig af mødelokaler til at fremme samarbejde, men dette skift medfører også stigende sikkerhedsudfordringer.
Jeg ville kigge på emab fra microsoft. Det er sådan en exceptionen handler block de har lavet til blandt andet logning af sine exceptions. Person er min regel derudover at man kun har try catch hvor det nødvendigt. Test selv for null værdier osv. gør koden meget nemmere at debugge. Så i det der tilfælder ville jeg kun have try catch rundt om:
Jeg har set kode hvor folk i alle funktioner har en try i toppen og en catch i bunden og dte gør koden total umulig at debugge. Så test dig ud af dte der kan testet og brug exceptions forresten de tmit råd.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.