Avatar billede jensen5 Nybegynder
19. maj 2005 - 19:56 Der er 4 kommentarer og
1 løsning

Kan ikke se tv-udsendelser

Hvad kan det skyldes at jeg ikke kan se tv-udsendelser på min egen computer, fra feks. tv2 regionerne. Det går fint igennem på min arbejds computer. Det er en ny computer. Der bruges media-player til afspilning som jo er på min comp.
Avatar billede vejmand Juniormester
19. maj 2005 - 20:04 #1
Har du den nyeste media player?

Ellers hent den her:

http://support.tv2.dk/software/?index&forside
Avatar billede jensen5 Nybegynder
19. maj 2005 - 20:29 #2
Ja jeg har media player 10, men kan der være slået noget til som blokere afspilning, java eller sådan noget??
Avatar billede vejmand Juniormester
19. maj 2005 - 20:40 #3
Prøv evt. at deaktivere din firewall for at se om det er den der blokerer
Avatar billede jensen5 Nybegynder
19. maj 2005 - 20:46 #4
Det hjælper desværre heller ikke. Der står man kan maile tv2 ved problemer, måske de kan gi en begrundelse for problemet. ellers kan jeg ik se hvad det kan være.
Avatar billede jensen5 Nybegynder
24. maj 2005 - 22:35 #5
ingen løsning
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester