23. oktober 2005 - 14:21Der er
16 kommentarer og 1 løsning
Rediger højreklik menu "åben med"
Problemet er på en helt ny computer, hvor der installeret Intervideo Home theater. Programmet har sat sig på alle medie filer, når jeg så højreklikker på feks. en video fil, så tager det meget lang tid før menuen kommer frem. Jeg har ændret fil typerne, så feks. video bliver spillet af Wmp m.m.. Så hvordan fjerner "åben med", da home theater stadig optræder der.?
Hvis det er en dansk version, så står der skift, og trykker du her kommer der nogle forslag, og kan du ikke bruge nogen af dem, så er der en tast som hedder "gennemse" og herfra kan du vælge et åbningsprogram. Det vil sige. f.eks. C:\x-pro
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.