Avatar billede ryt Nybegynder
13. januar 2006 - 17:17

Kobles ofte af og på ADSL

Hej Eksperten.
Jeg har ADSL fra TELE2 - fungerer sådan set fint, MEN - flere gange dagligt popper en besked op (nede ved uret) LAN -forbindelse ikke tilsluttet.Efter 2-3sek bliver jeg koblet på igen. Jeg har en Router (Q-tec) sådan at min kone og jeg deler Internetforbindelsen.Hvis du har et forslag til,hvordan jeg kan løse dette irriterende problem, vl jeg blive glad. Men skriv tydeligt - jeg har ikke forstand på det- derfor!
På forhånd tak.
ryt
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester