Avatar billede nebelong Nybegynder
06. maj 2006 - 15:24 Der er 4 kommentarer og
1 løsning

At synkronisere 2 forbindelser?

Jeg forsøger at sætte en trådløs adapter op til min netværk - er der nogen der kan være behjælpelige med dette? :)
Avatar billede leif Seniormester
06. maj 2006 - 17:20 #1
Sætte det til og tilgå det og konfigurer det, lidt svært når man ikke aner hvad du har købt.

Er det et AccessPoint du skal have konfigureret eller er det et Trådløst netkort i en maskine ?
Avatar billede nebelong Nybegynder
06. maj 2006 - 18:02 #2
Ja, grunden til at jeg valgte bevidst ikke at skrive nærmere, er fordi at mine spørgsmål ikke er blevet besvaret på det seneste...

Situationen er den, at jeg har et trådløst netværk derhjemme som kommer fra et access point som er direkte tilknyttet min router fra Cybercity.. Nu har jeg så købt en trådløs adapter til min playstation 2 - det er dette jeg ønsker at få til at virke sammen med mit access point..

Adapteren er denne: http://www.edbpriser.dk/Listprices.asp?ID=90870
Avatar billede leif Seniormester
06. maj 2006 - 18:16 #3
Kan desværre ikke hjælpe dig da jeg ikke kender udstyret og ikke til hvis PS2 kommer på nettet. Husk at jo mere detaljeret du omtaler dit problem jo bedre kan du få hjælp. Så reelt ved intet at skrive så skal vi gætte os frem til dit reele problem.
Avatar billede nebelong Nybegynder
06. maj 2006 - 18:41 #4
Ja men uanset hvor detaljeret jeg har beskrevet mit problem i mine senere tråde, desto mere er jeg blevet ignoreret, men forstår godt ideen med din pointe..
Avatar billede nebelong Nybegynder
18. august 2006 - 13:39 #5
LUK
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester