Avatar billede woller Nybegynder
22. august 2006 - 22:16 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

farvning af skærm

jeg har tænkt på at farve min skærm så den passer til mit nye kabinet men er der nogen der ved hvad der ville være det bedste at åbne skærmen og fjerne billede røret og det hele eller bare sætte maler tape på skærmen og så håbe på at der ikke kommer maling ind under
Avatar billede ladyhawke Novice
22. august 2006 - 22:19 #1
at skille den ad er sg* et modigt projekt... du ved godt at der er højspænding "under hjælmen" ikke?
Avatar billede woller Nybegynder
23. august 2006 - 09:47 #2
ja det ved jeg godt
Avatar billede innercitydk Nybegynder
23. august 2006 - 10:52 #3
Jeg kan ikke forestille mig at der er noget problem med spændingen, såfremt skærmen da er slukket når du skiller den ad. Jeg ville klart skille den ad og sætte tape på indersiden så du kan male omkring udluftningsrillerne.
Avatar billede woller Nybegynder
19. september 2006 - 21:49 #4
lukker
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester