28. april 2007 - 08:51Der er
10 kommentarer og 1 løsning
Når programmer ikke fungerer
ista premium oem. Nogle programmer er holdt op med at fungere, bla stifinder så jeg ved ikke hvordan jeg kan gemme nogle vigtige filer,såsom kontaktpersoner, outlookklader mv Nogle der vil hjælpe ? Er der ikke en eller reetablering af windowsfiler uden at slette alt ?
Hey, har du aktiveret den? Der var vist noget med, at man kan bruge den lidt uden at aktivere, og så begynder funktionaliteten i Vista lige så stille at forsvinde. :)
Nu kender jeg ikke Vista, men er der ikke en systemgendannelse, ligesom i XP? Hvis der er, så prøv det.
I XP virker det sådan her: Start -> Alle programmer -> Tilbehør -> Systemværktøjer -> Systemgendannelse -> Følg guiden, og vælg et tidspunkt fra før problemet opstod.
Jeg gendannrdr fra det første punkt, men nu er der igen problemer med programmer der ikke virker. Når jeg starter i fejlsikret tilstand for at overtage ejerskabet af en mappe, fryser stifinder og virker ikke mere !
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.