09. december 2007 - 16:17Der er
15 kommentarer og 1 løsning
Kan ikke modtage post på min merak server
Har en merak server kørende man kan sagtens sende post fra den både i webmail og outlook men man kan ikke modtage nogen der ved hvad problemet muligvis kunne være ?? har prøvet at sende fra en anden mail til den men modtager det aldrig også lidt efter modtager jeg er fejl mail med <jimmy@altiweb.dk>: Host or domain name not found. Name service error for name=mail.altiweb.dk type=A: Host not found
Der bliver investeret massivt i AI. Teknologien er mere tilgængelig end nogensinde, og ambitionerne er høje. Alligevel oplever mange virksomheder, at resultaterne udebliver.
Skal du rode med mailservere så lær med det samme at man sender og modtager emails på port 25 nemlig SMTP protokollen. Du henter emails via POP3 (110) eller IMAP (143)
Sorry min kommentar. Du har tydeligvis ikke læst den guide som er på GratisDNS og lær lidt om DNS før du begynder at tilbyde Web/mail og lign. til kunder.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.