16. januar 2008 - 18:16Der er
14 kommentarer og 1 løsning
Custom Control
Jeg kan sagntens lave en kontrol, men de jeg vil og ikke kan finde ud er at gøre kontrol non visuel, så den kunner ligger sig ned i den går ligesom en timer control.
D. 17/01-2008 11:50:33 skriver jeg ok, tak. problemet er løst, først d. 28/03-2008 efter to måneder lukker jeg spørgsmålet, der har været rigeligt med tid til at lægget et svar.
"Ok, tak" betyder ikke nødvendigvis det samme som "Mange tak. Jeg har fået det til at virke, vil du venligst smide et svar". Det kan sagtens læses på mange andre måder, f.eks. som "Ok, tak, det vil jeg lige kigge nærmere på. Jeg vender tilbage.".
Ok,tak betyde at det færdig, ellers havde jeg skrevt "jeg kigger på det". Desuden har der være muligt at lægge et svar allerede ved første post. Og jeg har heller ikke hørt han brokke sig.
Desværre er vi jo ikke allesammen tankelæsere, så vi kan ikke nødvendigvis vide hvordan dine svar skal læses.
Mht. at lægge et svar første gang, så er der faktisk en den herinde som først smider et svar når at spørgeren har sagt 100 % at han har fået løst sit problem.
Jeg ved ikke hvad der er kotyme andre steder ... men her på Eksperten er det nu meget almindeligt at det foregår på den måde. Der er dog også dem som er lodret uenige og mener at man skal lægge et svar første gang at man mener at man har løsningen. Min holdning er dog at det kun er spørger som kan afgøre om han har fået løst sit problem. Derfor venter jeg med at smide et svar til den tid.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.