Avatar billede dinirex Nybegynder
23. april 2008 - 11:19 Der er 1 løsning

atmega8 problem med lcd på port b

hey jeg har et problem når jeg skal programmere en atmega8 til at skrive på et display set på port b. jeg kan fint programmere den til at bruge port d og det virker fint. jeg bruger eksemplet fra codevision avr... håber virkelig der er nogle der har en løsning på problemmet da det er et eksamens projekt
Avatar billede dinirex Nybegynder
28. juni 2008 - 11:50 #1
løst!
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester

IT-JOB