Avatar billede jonas_skov Nybegynder
29. juli 2008 - 23:57

Visning af billeder fra google i firefox?

Hej.. :)

Vil lige starte med at sige at jeg er helt ny, så i må bære over med hvis jeg laver nogle små fejl. ;)

Jeg har en problem med mit firefox. Mit firefox gider ikke rigtig at arbejde sammen med google (billed søgning)og Arto (bruges ikke, men det er en fejl). Hvis jeg søger på google efter nogle billeder, siger den at billedet indeholder fejl. Da jeg på min tidligere computer sagtens kunne se billeder på google med firefox er jeg helt blank over for hvad jeg skal gøre.

[IMG]http://i165.photobucket.com/albums/u48/The_Cool_Boys/Screenshotaffirfoxigoogle.jpg[/IMG]

Hvis screenshotet ikke virker, så er der direkste link til billedet hér: http://i165.photobucket.com/albums/u48/The_Cool_Boys/Screenshotaffirfoxigoogle.jpg

I må undskylde størelsen. ;)

I arto er det at man hverken kan logge ind, eller gøre andet end at se forsiden. Det er som om den opdateres hele tiden, og de ting jeg har skrevet er væk. (intet at se i et screenshot)

Håber rigtig meget på en god og hurtig hjælp. Det vil glæde mig rigtig meget.

Hilsen Jonas Skov
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester