Avatar billede newernn Nybegynder
07. august 2008 - 17:45 Der er 3 kommentarer

Zyxel p660HW-D1

Hej alle,

Jeg er igang med at installere en trådløs router som jeg har fået af en ven, til mit nuværende netværk. Jeg har Fullrate, men har altså fået denne her CyberCity-router.

Det første jeg skal gøre er at skifte IP-adressen inde i setup'en, fra 10.0.0.1 til 192.168.1.2. Og her er problemet - den lader mig ikke skifte. Når jeg taster den nye kode ind, får jeg i bunden af skærmen besked om at der er sket en "internal error".

Så kort og godt - hvad kan jeg gøre for at få mit trådløse netværk til at virke?

Mvh.,
- Christian.
Avatar billede ierikk Nybegynder
07. august 2008 - 18:10 #1
kontakt Fullrate og spørg om denne ruter, kan køre med deres net
Avatar billede japping Nybegynder
07. august 2008 - 18:32 #2
prøv at uploade ny firmware fra producenten.
Avatar billede newernn Nybegynder
07. august 2008 - 19:06 #3
Den er understøttet - jeg fandt firmware på Zyxels hjemmeside, men den siger at dén firmware ikke er den rigtige, altså ikke understøttet.

Nogen der kan hjælpe?
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester