Avatar billede kiwankow Nybegynder
22. juni 2009 - 08:41 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

fejlmelding i Outlook express

I går stoppede min mail lige pludselig med at virke, jeg får denne fejl melding, er der nogen der kan fortælle mig hvad der er galt:.??

Der er opstået en ukendt fejl. Emne 'hh', Konto: 'test@kunstzonen.dk', Server: 'mail.kunstzonen.dk', Protokol: SMTP, Svar fra server: '451 Temporary local problem - please try later', Port: 26, Sikker (SSL): Nej, Serverfejl: 451, Fejlnummer: 0x800CCC6A
Avatar billede strikerdk Novice
22. juni 2009 - 09:44 #1
Hej

Umiddelbart ser det ud til at være en fejl afsendt af mailserverens SMTP. Det kan evt. være fordi mailserveren er blevet flyttet hos din udbyder eller der er at der er angivet en forkert DNS.

Tag kontakt til din mailudbyder eller dit webhotel, og meddel dem at du har denne fejl, så skulle de være i stand til at fortælle dig hvad du evt. bør rette i din mailopsætning. :-)
Avatar billede kiwankow Nybegynder
29. juli 2009 - 11:44 #2
lukket
Avatar billede vejmand Juniormester
29. juli 2009 - 12:01 #3
Og løsningen var?
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester