Avatar billede bullet_in_my_head Nybegynder
07. marts 2010 - 11:25

mic problem (har 2 mic)

jeg har en bærebar med indbygget mic i skærmen nu har jeg købt et headset til mit spil (counter strike condition zero) men når jeg vil bruge min nye mic alså headset bruger spillet stadig den der er i min computer.. hvordan dælen ændre jeg på dette.. jeg har fået min mic til at virke en i nogle andre programmer og inde i steam virker den også fint men når jeg går ind i selve spillet og vælger test mic.. såå er det den bruger min mic i skærmen jeg har prøvet alt..
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester