Avatar billede xvid Seniormester
27. april 2010 - 16:47 Der er 1 kommentar og
1 løsning

oprette exe i vb

hej

jeg er helt ny begynder i vb faktisk så har jeg lige hentet den idag, jeg vil gerne lave en vindue med mit program samling, jeg går ind i filer, nyt projekt, windows forms application, man jeg har brug for hjælp:
1. i at lave links linket fra et billede
2. i at lave tekst links
3. i at lave hele projektet til en .exe fil

hvordan gør jeg det ? er der nogen der kan hjælpe?

4. jeg søger også nogen gode video tutorials egnet til begynder
Avatar billede craditec_com Nybegynder
07. maj 2010 - 21:48 #1
Hej xvid først ville jeg gå på youtube og søge efter
vb torurials og så vil der helt sikkert komme en masse énestående videor op

når du har lavet dit program skal du trykke på Files-Save as-og gemme det et sted som du selv bestemmer så skal du åbne mappen det lægger i og så lægger det inde i bin mapppen håber det hjalp.

PS. Mangler du en hjemmside med hjemmeside program server-plads og sub-domæne helt gartis så kontakt mig.

admin@craditec.com

craditec_com
Avatar billede xvid Seniormester
13. august 2010 - 12:48 #2
lukket
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Kurser inden for grundlæggende programmering

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester