Har et problem med en scanner, "Hp Photosmart C 4400" og lige pludselig er den begyndt at skrive, "ukompatibel blækpatron" Den har skrevet fint ud før med de samme patroner, som der er i nu, og så vidt vides er der ikke nogen der har kastet med scanneren...Jeg fik at vide at det er original, Blækpatroner der er i - altså det er ikke min scanner, men vil gerne hjælpe :-)))
Den moderne arbejdsplads er i stigende grad afhængig af mødelokaler til at fremme samarbejde, men dette skift medfører også stigende sikkerhedsudfordringer.
Er det den samme patron som stadigvæk sidder i, eller har du skiftet til en der præcis ligner den der sad der før
-hvis det er den samme, så kan man måske!! forestille sig at printer driveren er opdateret uden du ved af det, og har fået tilføjet funktionen at skelne mellem originale og uoriginale. -Blot en ide
Har selv haft samme problemer med HP i sin tid, da jeg skiftede til uoriginale, men den skrev jo stadigvæk lige godt.
Andre printere plejede jeg nu at genfylde ved at bore et mikroskopisk hul i låget, men denne svinede op gennem hullet. Men har læst der findes propper til hullerne, og andre tager åbenbart låget af når de genfylder med kanyle.
Det virker ikke men er tilgængæld ved at gå amok køber aldrig en HP mere arrrggg jeg vil ha en printer uden hjerne en der ikke fortæller mig en masse pis, hvis der er noget galt med mine prints eller jeg er ved at løbe tør for blæk skal jeg nok selv finde ud af det har ikke brug for at kommunikere med en bunkeelektronikskrodt arrggg
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.