21. februar 2013 - 15:27Der er
3 kommentarer og 1 løsning
Google konto
Hej. Engang imellem når jeg opretter en google konto kommer google op med en fejl: "Vi kan desværre ikke efterkomme din anmodning om en ny konto i øjeblikket." så er den der i et par dage hvergang jeg prøver at lave en konto så forsvinder den igen indtil jeg har lavet nogle profiler og sårn skifter den lidt hele tiden.
Nogle der ved hvordan man slipper af med det ? og hvorfor den gør det ?
hvor mange konti skal du have? jeg tror google bare sikrer sig mod spam-maskiner, og vil have at du laver lidt 'manuelt arbejde' på en konto før du får lov til at lave en mere.
Det ved det firma jeg sidder ved der laver jeg google places for dem og der opretter vi en ny konto til kunderne. Så jeg opretter en normal konto, så opretter jeg google places til dem og om igen så jeg laver jo også noget på den og et par dages "cooldown" lyder af rimlig meget syntes jeg vis det skulle være derfor ?
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.