Avatar billede markgazel Nybegynder
12. marts 2013 - 14:57 Der er 2 kommentarer

WordCamp Denmark 2013

Hvis du ikke allerede har et WordPress websted eller tænker på at udvikle det du har, så vil jeg anbefale årets WordCamp.

http://2013.copenhagen.wordcamp.org/

Der vil være otte oplæg over weekenden og gode muligheder for at få hjælp og vejledning.

Hilsen

Mark Thomas Gazel
WordPress Danmark
Avatar billede vejmand Juniormester
12. marts 2013 - 17:40 #1
Hvor mange gratis biletter udlover du?

For dette er vel ikke en reklame, som ikke er tilladt ifølge Ekspertens regler?
http://www.eksperten.dk/brugerbetingelser
Avatar billede markgazel Nybegynder
12. marts 2013 - 18:11 #2
Jeg blev opfordret til at gøre opmærksom på vores WordCamp her, fordi mange af Ekspertens brugere ville være interesserede i sådan et arrangement.

Arrangementet er ikke gratis, da der er udgifter til forplejning og lokaler. Der er ingen der tjener penge på det og oplægsholderne tjener hellere ikke noget. De plejer at få et par flasker rødvin. De køber også billet.

Af samme grund er der ikke gratis billetter.

Hvis mit opslag falder uden for det, der er tilladt på Eksperten, så sletter jeg det naturligvis.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester