Jeg har købt et USB-C til VGA stik og har en gammel Samsung syncmaster 910t fra arbejde som jeg gerne vil tilkoble som ekstra skærm. jeg kan godt få den til at vise en gengivelse/ dubblering af skærmen fra min bærbar. Jeg vil gerne have omformet nr 2 skræm så det bliver en forlængelse af den primære skærm. så det er skærm 1 og skærm 2. MVh. Christian
Den moderne arbejdsplads er i stigende grad afhængig af mødelokaler til at fremme samarbejde, men dette skift medfører også stigende sikkerhedsudfordringer.
Slettet bruger
19. oktober 2018 - 15:13#1
det gør du i egenskaber for skærm. højreklik et tomt sted på skrivebordet, og vælg egenskaber.
glem dockingstationen, jeg konstaterede bare at det ikke var et problem når den var i dockingstation på arbejdet, om det så kunne have noget med det at gøre.
Men det fungere stadig ikke , så det er ikke løsningen.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.