Hos Computerworld it-jobbank er vi stolte af at fortsætte det gode partnerskab med folkene bag IT-DAY – efter vores mening Danmarks bedste karrieremesse for unge og erfarne it-kandidater.
Kharder > Korrekt, men det stopper alligevel de fleste Wannabees.
Synes godt om
Slettet bruger
05. september 2001 - 01:17#6
Nix efter mine erfaringer. Det zonealarm stopper er blot de alm hilse på hinanden, som pc\'erne gør når de conecter på en eller anden måde. Samt amatører, som opererer inden for zonealarms område.
Synes godt om
Slettet bruger
05. september 2001 - 01:19#7
kharder/makse>
Hvordan kommer man ind på en PC hvis alle porte er blokeret (og du ikke engang kan se om der er en PC bag ved adressen) ??
Det må jeg ikke fortælle, for så vil alle jo prøve. Jeg kan fortælle at selv neotrace kan se om der er en pc på adressen, selv om den ikke kan pinges. Programmet kan blot ikke få nogle oplysninger fra selve pc.
Synes godt om
Slettet bruger
05. september 2001 - 12:54#11
Jeg kan blot sige brug også programmer, som skanner dit netkort for de ip adresser, som kommer i berørring med det.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.