Avatar billede fastwrite Nybegynder
01. september 2002 - 16:48 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Winroute - gå på en FTP på internet igennem winroute

Hej.

Jeg har to computere. En stationær og en bærbar. På min stationære har jeg to netkort - en til LAN og en til ADSL.

Der er fin forbindelse mellem begge computer, som kan hente mails og gå på nettet.

Problemet kommer når jeg med Windows Commander prøver at komme på min FTP server jeg har hos min udbyder. Jeg kan godt gøre det på min stationære, men ikke fra min bærbare.

Jeg har prøvet at lave noget portmapping. Den bærbare kommer så langt at den connecter til ftp'en, men den kan ikke hente filindholdet.

Hvad skal jeg gøre?
Avatar billede fastwrite Nybegynder
02. september 2002 - 00:03 #1
Ingen der kan hjælpe?
Avatar billede fastwrite Nybegynder
03. september 2002 - 15:11 #2
ingen svar?!
Avatar billede fastwrite Nybegynder
30. september 2002 - 23:34 #3
!.. suk ...!
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester