Avatar billede mri Nybegynder
06. november 2002 - 16:23 Der er 1 løsning

Flash i Powerpoint

Hej

Jeg vil gerne have en animation fra flash ind i Powerpoint(Office 2000). Kan man det? ...og hvis ikke, så har jeg lavet min swf om til en anigif, men kvaliteten i Powerpoint er meget ringe. Problemet ligger ikke i anigiffen, da den spiller pænt i fx Explorer. Derfor må problemet ligge i den måde Powerpoint afspiller anigiffen.

Spørgsmålet er så: Hvordan laver jeg animationer i superkvalitet i Powerpoint fra en ekstern kilde?

Martin
Avatar billede mri Nybegynder
06. november 2002 - 21:43 #1
Problemet løst
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester