Avatar billede portnoy Nybegynder
19. november 2002 - 13:27 Der er 5 kommentarer og
1 løsning

Download manager

Hej med jer

Jeg har en software website, jeg abonnerer på, og kunne derfor godt tænke at jeg kunne sætte en download manager til at downloade alt hvad der er på den side, f.eks om natten når jeg ikke bruger min pc. Jeg har prøvet GetRight, men jeg synes ikke rigtigt at jeg kunne få den til at virke, dom jeg gerne ville have det.

Thanx.
Avatar billede spunk13 Nybegynder
19. november 2002 - 13:29 #1
http://www.freshdownload.com/

Bruger den selv, skal ikke klage, og så er det freeware :)
Avatar billede snowball Novice
19. november 2002 - 13:34 #2
Kan anbefale ReGet Deluxe fra http://www.reget.com

Der kan du bare højreklikke på en side og så vælge at den skal hente det hele der linkes til på siden og så kan du evt. sortere lidt i hvad den skal hente!

Men hvis du vil hente hele sider (inkl. HTML) så kan du bruge Teleport Pro fra http://www.tenmax.com/teleport/pro/home.htm - Der indtaster du bare en URL og så henter den eller alt hvad der ligger på siden og alle sider der linkes til!

Snowball
Avatar billede portnoy Nybegynder
19. november 2002 - 14:03 #3
ReGet virker for så vidt. Jeg kan bare ikke få den til at download alt fra den side jeg linker til. Jeg kan godt højreklikke på den og vælge Download all by FD. Der sker bare ikke noget.
Avatar billede portnoy Nybegynder
19. november 2002 - 14:12 #4
Må hellere lige huske at sige at det er via HTTP og ikke FTP. Det ser ud til at optionen findes under FTP men ikke HTTP.
Avatar billede benny.dk Nybegynder
19. november 2002 - 17:11 #5
Webzip
Avatar billede portnoy Nybegynder
03. december 2002 - 13:01 #6
Kommer til at give point til benny.dk. Webzip virker som den bedste løsning.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester