Avatar billede hono Nybegynder
22. januar 2003 - 19:41 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Snit??

Jeg har på fornemmelsen at dette er et ekstremt dumt spørgmål, men jeg kan ikke lige se mig ud af det.

Den her side viser listen over hvor mange point brugerne på E har tjent indtil nu i den her måned: http://www.eksperten.dk/pointstat.phtml?catid=0&date_year=2003&date_month=1&date_day=0

I sidste kolonne står der noget der hedder "snit". Men hvad er det snittet af?? Det kan jo ikke være hvor mange point de i gennemsnit har tjent om dagen, da ham der ligger nr. 1  så også burde have det højeste snit. Er hvor mange point man i gennemsnit har tjent på de svar man har fået accepteret, eller hvor mange point man i gennemsnit har tjent de dage hvor man har været logget ind???

Hono
Avatar billede the_email Nybegynder
22. januar 2003 - 19:50 #1
Det er hvor mange point de har tjent i gennemsnit pr. spm.
Avatar billede hono Nybegynder
22. januar 2003 - 20:58 #2
k, tak!
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Alle kurser indenfor Microsoft 365 – både til begyndere og øvede.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester