31. januar 2003 - 22:31Der er
25 kommentarer og 1 løsning
hjælp til at lave radiotsn
hejza bruger på eksperten.dk
jeg står og skal lave radiotsn ( radiotøsen ) de har en hjemmeside som hedder www.radiotsn.webbyen.dk men jeg skal nu havde dem over hos mig i stedet for hvor det så kommer til at hedder www.varmeskud.dk/radiotøsen
er der en som der kunne tænke sig at lave dette for mig... friske det lidt op og lave så det ser lidt prof ud???
I lang tid har samarbejdsbranchen fokuseret på at forbedre enhedsfunktioner – bedre kameraer, klarere lyd og smartere software. Men den virkelige forvandling handler ikke om funktioner.
jeg skal lave det for en ven som har radiotsn.... men den skulle bare se lidt bedre ud.. jeg har ikke selv nogen penge så jeg kan ikke betale for det......... sorry....... men ville ikke låve gul og grønne skove når jeg ikke kan holde det... men ville gerne give 200point hvis der er nogen der ville hjælpe mig på vej
Synes godt om
Slettet bruger
01. februar 2003 - 05:29#9
er skoven gul eller groen? ;)
Synes godt om
Slettet bruger
01. februar 2003 - 06:07#10
Kezze: ?!?
Synes godt om
Slettet bruger
01. februar 2003 - 06:10#11
Det var bare for sjov. Det staves "Jeg vil ikke love guld og groenne skove".
ah... ja jeg kan godt se nu jeg lavede en skrive fejl... men det er ikke sådan når mamn er fuld og der sidder en fisse på hoved af en...... men er der nogen der ville hjælpe mod 200point???
gå ind her og se om du kan bruge en af disse designs, så kan du selv rode med farven. Og bruge points på at lave et banner eller grafik til siden: http://www.eksperten.dk/spm/276705
nej... så skal de havde det op inden på radioen og så skal de betale selv ud af egen lomme da radioen ikke tjæner penge i den forstand efter hvad jeg ved af... det er vist nok en privat radio
Synes godt om
Slettet bruger
02. februar 2003 - 13:32#18
... så er det jo synd, at der ikke er noget, der er gratis.
Synes godt om
Slettet bruger
02. februar 2003 - 13:34#19
"Hej- Jeg vil godt have 2 liter letmælk, men hvis jeg skulle betale for dem, skal jeg betale det ud af egen lomme, så er der ikke nogen, der vil give mig dem gratis?"
Kommentar: hot.shot 02/02-2003 13:20:46 nej... så skal de havde det op inden på radioen og så skal de betale selv ud af egen lomme da radioen ikke tjæner penge i den forstand efter hvad jeg ved af... det er vist nok en privat radio
Spar reklamekroner, læg Deres radioreklamer i Radio Tøsen. Vi er en commerciel lokalradio, med musik til folk i alle aldre.
Spot á 15 – 30 sek. Varighed, med enkeltspeak el. andet. Produceret i Radio Tøsen eller lydstudie. Pakker m. spot. 20 stk´s = 750 kr. 30 stk´s = 1000 kr. 48 stk´s = 1250 kr. Pakke m. 100 stk´s = 2000 kr. Produktioner fra 250 kr. – 2000 kr. hvis syngespot. Vi er åbne for andre ideer til pakker. Alle priser er ex. Moms. Endvidere kan vi tilbyde eks. Telefoninterwievs, timeudsendelse eller besøg på virksomhed. SIDST MEN IKKE MINDST……….Kan De købe årskontrakter til kun 866 kr. pr. mrd.
smajli >> jeg spørger bare om der er nogen der ville sætte teksten lidt op så det ser bedre ud... har jeg da læst mig til på eksperten.dk at der er nogen der har været super flinke og ville hjælpe / gøre det for andre...
Synes godt om
Slettet bruger
03. februar 2003 - 08:09#23
Hotshot: folk er flinke, og vil gerne hjælpe med konkrete problemer såsom "hvorddan bruges modulus operatoren i C++" eller "hvorddan laver jeg en gennemsigtig .gif fil i Paint Shop Pro".
Der er imidlertid forskel på folk, der spørger om konkrete problemstillinger, og folk, der forventer at andre mennesker laver et helt projekt for dem.
Det ville tage en person med erfaring indenfor området X antal minutter at svare på et spørgsmål indenfor et givent emneområde. Derimod er der en anseelig mængde tid og arbejdskraft forbundet med, at færdiggøre et helt projekt.
Jeg tror du skal overveje lidt nøjere, hvad forskellen er på "hjælp" og "gratis arbejdkraft". Du kan da være heldig at finde en, som af en eller anden grund gider at sidde og lave din side for dig gratis, men Eksperten har hovedsageligt til formål at formidle "hælp" og ikke "gratis arbejdskraft".
Desuden: prøv at ændre fonten på alle sider til "verdana" eller "tahoma" (er ikke font ekspert, men jeg ved disse fonte bruges meget rund omkring), så tror jeg faktisk allerede du er et godt stykke på vej mht forskønnelse af dine websider.
Jeg kan meget godt lide din sidste kommentar, smajli!
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.