Avatar billede michael-k Nybegynder
04. februar 2003 - 18:10 Der er 7 kommentarer og
1 løsning

Den lille grønne dims hvad gør den !!!

Tror nok jeg har set en forklaring på hvad den lille grøne dims forneden i hver spørgsmål er til for, men kan ikke huske det nu. Jeg har så lagt mærke til at der hvor der står 0 nye indlæg står og blinker lige som om den står op opdatere. Den viser sikkert hvor mange nye indlæg der er kommet, men hvordan skal den virke ?  er det noget med expnote at gøre  eller ?
Avatar billede htm Nybegynder
04. februar 2003 - 18:12 #1
Det har noget med pro at gøre! Hvis man er pro viser den hvor mange nye indlæg der er som ikke er vist på skærmen!
Hvis man trykker på "den grønne dims" vil siden opdatere og du vil ikke miste evt. tekst du har skrevet i tekstboksen!
Avatar billede michael-k Nybegynder
04. februar 2003 - 18:15 #2
hmm okay enlig en underlig funktion :P  eller selvfølgelig sidder man og kigger på et spørgsmål er den vel fin nok. For mig virker det lidt underligt. 
Det ville da være feder hvis den opdaterede forsiden automatisk  så man kunne se om der var kommet nyt i sine spørgsmål man deltager i.
Avatar billede htm Nybegynder
04. februar 2003 - 18:17 #3
Jeg syntes det er en fed funktion og har været meget glad for den i den tid jeg har været pro :-)

Hvis den opdaterede af sig selv når der kom et nyt indlæg, ville man nok blive meget irriterede hvis man var midt i at skrive noget og den bare opdatere uden foranledning!
Avatar billede michael-k Nybegynder
04. februar 2003 - 18:22 #4
Det har du ret, men funktionen virker jo kun hvis man sidder på samme spørgsmål i længere tid som jeg så ikke gør, men dem der gør virker det nok fedt nok :)
Avatar billede retaxes Nybegynder
04. februar 2003 - 18:37 #5
i virkeligheden er det et genbrugsmærke, bare det så ikke er mønsterbeskyttet ;o)
Avatar billede johnstigers Seniormester
04. februar 2003 - 19:39 #6
retaxes> der er 3 pile i genbrugsmærket :)
Avatar billede retaxes Nybegynder
04. februar 2003 - 21:47 #7
john> jeg ramte næsten rigtigt ;o)
Avatar billede johnstigers Seniormester
04. februar 2003 - 22:43 #8
hehe ;)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Alle kurser indenfor Microsoft 365 – både til begyndere og øvede.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester