Avatar billede bonden Nybegynder
10. april 2003 - 19:46 Der er 1 løsning

SSH-client

Er der nogle, der har kendskab til en ssh-client a la Putty, man kan bruge til PocketPC. Jeg har fundet et par stykker på nettet - men jeg er ikke vild med at skulle betale 43$ for at få lov til at connecte til mine linux-maskiner, hvis der findes et stykke opensource-software et sted.
Avatar billede alleykat Nybegynder
16. april 2003 - 01:05 #1
Det gør der bestemt: http://www.pocketpcthoughts.com/forums/viewtopic.php?t=9695 linker direkte til den gratis pakke. :)
/AlleyKat
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester