www.olbowling.com -> Jeg fandt en HTML programmerings fejl. Netscape understøtter ikke som Internet Explorer jeres frameset, men det ved du jo nok.
Skønhedsfejl: recommendupgrading er i to ord og http skrives normalt som HTTP.
Load tid - Ret god.
Alle linkene virker.
Derudover er det godt at der er understregning før en menu vælges, en farveblind med cursor problemmer ved altså at det er nu der skal trykkes.
Jeg bryder mig ikke meget om jeres overskrift (Velkommen til...), den falder meget i med baggrunden, derfor ville jeg nok ændre farverne på denne. Derimod er det flot at have (Dans øl bow...) stående i den farve ned langs siden.
Jeg foretrækker somregel også at overskrifterne er i et originalt design, det mangler det her, blot et font, prøv med et mindre logo der måske illustrerer i logoet, hvad siden indeholder.
Øjefang er det ikke meget af, og man skal \"læse\" siden for at forstå dens indhold, det er bedre hvis dette kunne ilustreres ved tegninger og billeder.
Man burde kunne trykke på den nederste email så den automatisk åbner mailen, så man igen er fri for cut\'n\'paste.
Brugernavn og password, samt LOGIN ikonet, burde der gøres lidt ved. De skæmmer siden og trækker derfor designet ned.
Inde ved jeres rapporter ville jeg anb. en lidt større afstand mellem pkt.
Alt i alt er det en side med mange positive aspkter, mangler grafik. Ikke noget nyt design eller ny tænkning. Men meget flot i design og udstrålling. Der er lagt et godt dstykke arbejde i denne side.
Hvis du syntes at denne mening er point hver kan du lægge et link herinde hvor du hendviser til pointene. Men kun hvis du syntes.