Avatar billede hasse16 Nybegynder
12. december 2003 - 11:35 Der er 4 kommentarer og
1 løsning

Batteri på bærbar

Hejsa...

Jeg har en Toshiba Satelite 2800-100 bærbar. Batteritiden er rimelig god. Men når den når ned på ca. 50 % tømmer den, batteriet på under 5 minutter. Jeg har hørt noget om at man kan ligge det i fryseren? Men Skal batteriet være opladet eller afladet når man gør det? Hvor længe skal det ligge der? Og hvad skal man gøre med det bagefter? Jeg mener at det er et Li-Ion batteri der sidder i.
Avatar billede netpxg Nybegynder
12. december 2003 - 11:42 #1
Avatar billede netpxg Nybegynder
13. december 2003 - 22:53 #2
hjalp det, blev du klogere ?
Avatar billede hasse16 Nybegynder
14. december 2003 - 23:45 #3
Kendte godt den side i forvejen. Det jeg ikke vidste var om batteriet skulle vare afladet eller opladet.!! Men jeg vil nu gerne give point alligevel, selvom jeg selv fandt ud af det... så du skal bare komme med en besked som svar, ellers kan jeg ikke give dig point!
Avatar billede netpxg Nybegynder
15. december 2003 - 07:41 #4
Mange tak
Avatar billede netpxg Nybegynder
15. december 2003 - 09:08 #5
100 point er måske i overkanten for et link du kendte i forvejen
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester