Avatar billede kanyle Nybegynder
04. marts 2004 - 21:40 Der er 1 kommentar

Push installation af applet

Jeg har hørt, at der findes programmer til at foretage push-installationer over netværk af f.eks. applets der skal lægges i "C:\WINNT\Downloaded Program Files" samt at skrive i registry. Dette er en fordel, hvis man har mange brugere som skal ha installeret en applet, men man ikke vil lade dem installere selv.

Hvilke programmer findes der?

/ kanyle
Avatar billede riversen Nybegynder
04. marts 2004 - 21:42 #1
måske noget kixtart loginscript?

www.kixtart.org
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester