Avatar billede jampe Nybegynder
14. april 2004 - 23:38 Der er 2 kommentarer

ATI Radeon 9200 SE (128mb) dårligere end GeForce 440MX (64)

jeg er helt blank. mit nyindkøbte Sapphire Radeon 9200 SE kort kører Splinter Cell meget dårligere end mit gamle GeForce 4 440MX...der er dobbelt så meget ram i mit nye, det understøtter pixelshading osv...hvad kan grunden være til det? er der nogle indstillinger der skal laves om på eller noget? OBS: har lige downloaded og installeret den nyeste driver
Avatar billede gl.k. Nybegynder
15. april 2004 - 01:43 #1
Avatar billede gl.k. Nybegynder
02. november 2004 - 00:04 #2
svar
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester