20. april 2004 - 22:13Der er
12 kommentarer og 1 løsning
Autofuldførelse virker ikke mere
Hej
Lige pludselig virker mit autofuldførelse i explorer ikke mere. Jeg har været inden under indstillinger -> avanceret. Og sat flueben ved "Brug indbygget autofuldførselse" og ved "under søgning" ved avanceret har jeg prøvet at sætte flueben ved alle punkter og intet virker.
Har kørt virus program, endda 3 forskellige og intet hjalp.
Har tømt cookies og mappen "temp"
Har også genindstalleret Windows XP, dog unden at formatere disken.
HJÆLP. Hvordan får jeg autofuldførelsen til at virke igen ??
Kommunerne har digitaliseret indgangen for borgerne. Men bag skærmen håndteres mange arbejdsgange stadig manuelt mellem systemer, mails og organisatoriske siloer.
Du har ikke lige installeret nogle programmer der fjerner historikken som f.eks. IE Privacy Keeper eller andre programmer der 'holder rent' i Internet Explorer ?
Jeg har Ad-aware og spybot, men de er ikke lige indstalleret, dem har jeg haft i meget lang tid og der er først for 1 uge siden, jeg begyndte at få problemmer med mit autofuldførelse.
Der er også flueben i internetinstillinger>>indhold>>autofuldførelse..? Det kommer der nok automatisk når du hakker af i advanceret, men for en sikkerhedsskyld.
Skriv: regedit i kør. Find strengen: [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ AutoComplete] Står der yes ud for "Append Completion" og "AutoSuggest"
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.