Avatar billede dansekongen Nybegynder
28. september 2004 - 18:04 Der er 1 løsning

problemer med spil online

Hej håber i kan hjælpe mig med dette som virkelig virker som et større problem for mig.

Siden igår har der været koblet et såkaldt speedstream 5100 modem til 2 af vores computer i huset og det har gjordt så jeg ikke kan spille online, det virker som der er en firewall der blokere. Før havde jeg en linksys hvor jeg kunne åbne gaming porte på 192.168.1.1, men med den her er sådan set på bar bund og jeg har tjekket at firewall ikke er aktiv under netværk.

mvh Dominik
Avatar billede dansekongen Nybegynder
29. september 2004 - 16:12 #1
..
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester