Det har for såvidt intet at gøre med om de er tilføjet eller ej, du kan altid hackes. Det er naturligvis lettere at hacke dig hvis du har tilføjet hackeren, så kan han jo se at du er omline, han kan måske ovenikøbet se når din computerer tændt, men du ikke sidder ved den.
Hvis nu du er en helt almindelig person som folk er flest, så ville jeg ikke være ret bekymret. Jeg ville tænke mig om med password, ikke noget der er let at gætte, f.eks. er flashnet er rigtig dårligt password for dig (så det vil jeg anbefale at du ændre) og generelt tænke dig om, med hvem du kommunikere med.
Hvis du som jeg arbejder med sikkerhed og hacking, så har du ikke hverken messenger, icq eller p2p programmer på din maskine
f.eks. dit password til din hotmail konto, eller andre passwords du bruger. Du ville blive forbavset hvor let det ofte er at gætte folke password, hvis man kender lidttil dem. Jeg gamblede lidt på, at dit assword til f.eks. eksperten er flashnet. Hvis det er det, så bør du ændre det omgående
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.