Avatar billede tuep Nybegynder
13. marts 2005 - 20:03 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

adgang mellem 2 pc´ere i trådløst netværk.

Hep Hey

Jeg har en PC der er forbundet til min Linksys trådløse router via netværkskabel og en PC forbundet trådløst. Begge køre perfekt på internettet, men jeg kunne godt tænke mig at kunne flytte filer fra den ene PC til den anden, men kan ikke få adgang imellem dem.
Der er INGEN form for krypteringen på den trådløse del!
Frit Hotspot til alle :-)
Hvordan får jeg adgang?
Avatar billede j_jorgensen Nybegynder
13. marts 2005 - 20:17 #1
Kan du pinge maskinerne indbyrdes?
Avatar billede tuep Nybegynder
13. marts 2005 - 21:05 #2
Hmmmm, et sted at starte, hvis ikke lige min harddisk var gået ned for 20 min. siden. Det lyder bare rigtig grimt, når sådan en fætter går ned, skal jeg hilse og sige!
Hurra for backup :-)
Vender lige tilbage når der er ny disk i.
Avatar billede tuep Nybegynder
14. juni 2005 - 08:57 #3
Så er jeg tilbage, godt nok med endnu en død HD, men lad nu det ligge!
Pinge kan jeg ikke!
Avatar billede tuep Nybegynder
17. juni 2005 - 12:29 #4
nå!
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester