Avatar billede holckie Nybegynder
28. marts 2005 - 13:43 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Browser viser ikke alle billeder

Jeg har et problem med, at min internetbrowser ikke altid viser alle billeder på forskellige internetside. Som et eksempel kan jeg nævne www.danskefans.dk hvor den hverken viser flashbanner i toppen, reklamer yderst til højre, eller spillertrøjer nederst til venstre. Der hvor billederne skulle være, er der blot en blank plads - altså ikke noget med "røde krydser" ved billederne. Mystisk!

Jeg har prøvet med både Mozilla Firefox og Explore men med samme resultat. Det ser ikke ud til at være et problem, fra en anden pc. Hvad kan være årsagen. Kan det være fejl i uploadningen af billederne, eller er det måske versionen af browseren, som jo ellers er de nyeste?

Hjææælp!
Avatar billede kalp Novice
28. marts 2005 - 13:48 #1
Kunne lyde som om du har en firewall med en alt for høj sikkerhed så
Avatar billede holckie Nybegynder
28. marts 2005 - 13:54 #2
Kanon! Tak for tippet... jeg prøvede lige at lukke ned for min firewall og så kom alt jo frem. Super! Så skal jeg bare have lavet lidt om på mine instillinger.

Smid et svar, så får du point ;-)
Tak
Avatar billede kalp Novice
28. marts 2005 - 13:56 #3
Det får du her:)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester