Avatar billede nute Nybegynder
29. marts 2001 - 13:39 Der er 19 kommentarer og
1 løsning
Avatar billede morten_dyrekilde Nybegynder
29. marts 2001 - 13:44 #1
Tjaa. Det er mange point for så simpel en oplysning... og de er jo delt ud inden andre når at svare!

Jeg ville mene det, men hvis han vil dele dem ud igen eller give dem tilbge er det i orden.
Avatar billede morten_dyrekilde Nybegynder
29. marts 2001 - 13:55 #2
Brugeren er oprettet idag. Gu er det snyd.
Avatar billede spectual Nybegynder
29. marts 2001 - 14:40 #3
4 minutter efter brugeroprettelse er et spørgsmål oprettet som er besvaret 3 minutter efter. Dvs. på 7 minutter ialt er har brugeren brugt 2/3 af sine points. Kan det være andet end snyd?
Avatar billede hobbez Nybegynder
29. marts 2001 - 14:41 #4
Tid om at svare: 1 min 20 sek.
Tid om at opdage at svaret er afsendt som en kommentar: 1 min 46 sekunder.

Synd man ikke kan se hvor hurtigt der er accepteret.

/Rob
Avatar billede s_brodersen Nybegynder
29. marts 2001 - 14:53 #5
Yes...Snyd igen.

Det er jo næsten ved at blive en virus herinde.
Avatar billede hotpop Novice
29. marts 2001 - 15:17 #6
dkclaus:
Oprettelsesdato 2001-03-29 13:24:34
Point ved oprettelse 300
Point opsparet (0 dage * 5 point) 0
Point tjent 0
Point brugt 200
Point ude 0
Banner Point 0
I alt 100

SNYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYD!
Avatar billede vuffe Nybegynder
29. marts 2001 - 15:31 #7
Hold nu for fanden op med at råbe snyd bare fordi der er en ny bruger der ofrer 200 points. Han ved sikkert ikke hvordan man skal opføre her, og han skrev jo at det hastede, så det er klart at han skynder sig at acceptere og sætte en masse point på spil.
Sikke en velkomst at få, den første dag man prøver at bruge eksperten. jeg havde øjeblikkeligt forladt stedet.
Prøv da lige at lægge en dæmper på hva\'!
Jeg ved da godt at der har været meget snyd på det sidste, men fordi der er en ny bruger der er lidt desperat og bruger 200 points, kan i sq da ikke dømme ham til at være en snyder!!! Tænk jer dog om før i begynder med alle de påstande.
I kunne vel selv have gjort det samme den første dag i blev oprettet.
Avatar billede hotpop Novice
29. marts 2001 - 15:36 #8
vuffe> What ever...
Avatar billede spectual Nybegynder
29. marts 2001 - 15:41 #9
whatever
Avatar billede spectual Nybegynder
29. marts 2001 - 15:41 #10
men sandsynligheden er.... forsvindende lille
Avatar billede andreas_admin Nybegynder
29. marts 2001 - 18:01 #11
Selvom der er nogle snydere imellem, synes jeg vi skal lade denne passere indtil videre. Hvis tvivlen kommer vedkommende til gode, kan vi alle holde et vågent øje, og dermed ikke aflive nogen unødigt, OK !
Avatar billede morten_dyrekilde Nybegynder
30. marts 2001 - 08:17 #12
Vuffe har ret i sin lille snyd tale, men dette ser unægteligt lidt underligt ud.
Avatar billede webmasterdk Praktikant
30. marts 2001 - 08:31 #13
Avatar billede 7th Praktikant
09. april 2001 - 03:12 #14
Må lige gøre opmærksom på at man som nu bruger ingen ide har om hvad, hvor, hvordan, hvorfor og hvor meget points egentlig betyder her !!! Jeg er selv nu, og i starten troede jeg bare at man kunne kaste rundt med points som det passede en, indtil det gik op for mig at man kun havde et begrænset antal, og resten så skulle tjenes.

Det med at nogen råber snyd hver eneste gang der kan være et lille ??? skræmmer jo nye brugere væk herfra...Det er da ikke så fedt at man på første dagen herinde bliver mødt med et - SNYD hehe ;)

Ohh and bare lige for en sikkerhedsskyld, så der er ingen som siger snyd - jeg intet med dkclaus eller hans spørgsmål at gøre...ville bare lige gi\' en anden vinkel på \"snyderiet\" ;)
Avatar billede 7th Praktikant
09. april 2001 - 03:14 #15
øhh ***ny***
Avatar billede spectual Nybegynder
09. april 2001 - 09:24 #16
Det kan da ikke være så svært 7th. Det står temmelig tydeligt, at 15 point er for et let spørgsmål, 30 for et medium og 60 for et svært.

Hvordan kan man komme op på f.eks. 200 points? Er det så et mega ultra hammer svært spørgsmål?!
Avatar billede 7th Praktikant
10. april 2001 - 03:43 #17
Som jeg sagde, man har altså ingen fornemmelse eller viden om hvor mange points man kan bruge, eller det \"uofficielt\" er tilladt at bruge. Da jeg selv skulle stille det første spørgsmål kunne jeg let ha smidt 777 hvis det ikke var fordi der var begrænsning, og at jeg kun havde 300 ;)
Avatar billede spectual Nybegynder
10. april 2001 - 09:57 #18
*suk*
Avatar billede krismort Nybegynder
02. maj 2001 - 13:32 #19
Tyv tror hver mand stjæler :)
Avatar billede krismort Nybegynder
02. maj 2001 - 13:33 #20
I er fanderme fucked up jeg er fuldstændig enig med vuffe 
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Alle kurser indenfor Microsoft 365 – både til begyndere og øvede.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester