Avatar billede docks Nybegynder
05. april 2005 - 14:29 Der er 1 kommentar

Install en desktop applikation

Hej jeg har et lille problem

Jeg har en flash med nogle dragbare elementer. Det jeg gerne vil er at lave det til en applikation (med gennemsigtig baggrund) som brugeren kan installere og derved lægger den sig in i programmer->startup sådan at denne applikation kører hver gang de genstarter.

How to? :S
Avatar billede barklund Nybegynder
05. april 2005 - 14:37 #1
Med SWF Studio[1] kan du lave alt hvad du ønsker. Det er faktisk et ret lækkert program, som jeg har brugt en del.

[1] http://northcode.com/swfstudio/

--
Morten Barklund
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester