20. juni 2001 - 12:21Der er
8 kommentarer og 1 løsning
Gamle spørgsmål
Kunne der ikke gøres noget mere for at få folk til at lukke gamle spørgsmål? Bliver der fx sendt reminder mails ud når et spørgsmål har haft svar, som ikke er blevet afvist/accepteret i fx en uge?
Jeg er ny bruger her på eksperten, og har søgt i spm vedr. aut. nedlukning af gamle spm. Jeg er enig i, at de skal være tilgængelige efter nedlukningen, eftersom svaret mange gange er givet til det stillede spm. Tidsfristen kan diskuteres i en uendelighed, dog er det for mig - og mange andre har jeg forstået - et belastende problem med mange tusinde spm der er 3-4 måneder gamle (hvis ikke ældre...) Der må tages udgangspunkt i, at spørgeren har mistet interessen, ved sådant et spm. Er der egentlig loft på, hvor mange åbne spm. man som bruger kan have oprettet på én gang?
Du har den 2001-06-20 12:21:34 oprettet spørgsmålet: [ Gamle spørgsmål ]
Spørgsmålet er blevet besvaret og du ville gøre mange glade hvis du ville enten afvise eller acceptere svaret:
[snip] :)
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.