Avatar billede sympotonic Nybegynder
22. december 2008 - 07:55 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

Split Screen

Hej alle. Jeg køre netop split screen på min computer. og har en aplikation, som køre fullscreen/fastlåst til sin normale skærm. kan jeg tilføje en string i genvejen eller andet som gør at den åbner på min ekstra skærm istedet for?

Skal siges programmet ikke kan minimeres så det bare kan trækkes over på den anden skærm.
Avatar billede helpdesken Nybegynder
22. december 2008 - 12:30 #1
Det kommer vel an på hvilket program der er tale om? Det skal være understøttet af programmet?
Avatar billede sympotonic Nybegynder
23. december 2008 - 16:48 #2
Jeg har set det køre før, men ved ik hvordan, tror han snakkede noget om regedit, men kan det virkelig værre rigtigt? hvis du vil teste kan du hente programmet på geovision.tw.com det hedder dm multi view
Avatar billede sympotonic Nybegynder
23. december 2008 - 17:01 #3
Hov det virker ikke, tjek det her link det fra firmasiden i danmark:

http://www.camvision.dk/downloads/downloads/dm-multiview-8-20.zip
Avatar billede sympotonic Nybegynder
17. juni 2009 - 10:36 #4
stadig ingen hjælp
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester