Avatar billede larsini Seniormester
01. marts 2011 - 10:18 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Linksys Router WRT 54 GL - når jeg (eller andre) indtaster min IP adresse i browseren kommer man

direkte ind på routerens forside. Herefter kræves blot brugernavn og adgangskode for at komme helt ind i routeren. Det er da vist ikke helt som det bør være ???
Avatar billede bdf Mester
01. marts 2011 - 10:29 #1
Lyder til at din router kører med DD-WRT firmware :)

1. Log ind på routeren
2. Vælg "Administration"
3. Sæt flueben i "Info Site Password Protection"
4. "Save" & "Apply Settings"

M.v.h.
Avatar billede larsini Seniormester
01. marts 2011 - 10:51 #2
tak tak - spot on- kører med nævnte firmware - sagen er løst - har et nyt spørgsmål og opretter ny tråd mvh larsini
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester