Avatar billede techno_dk Nybegynder
13. august 2001 - 14:20 Der er 8 kommentarer og
1 løsning

Navn på internet udbyder

Jeg har hørt om et eller andet engelsk-firma der vil starte et tilbud i danmark på 2 mbit ADSL + gratis indenrigs telefoni til ca. 500-600 kr. Og som også senere vil komme med en 4 mbit forbindelse. De hedder et eller andet med \"net\" til sidst, jeg kan fandme bare ikke huske resten. Så hvis der var nogen der kunne huske og fortælle mig navnet og evt. en webside på det firma, ville jeg blive meget glad :)

-Techno_dk
Avatar billede dr.m Nybegynder
13. august 2001 - 14:21 #1
Avatar billede dr.m Nybegynder
13. august 2001 - 14:23 #2
Avatar billede dr.m Nybegynder
13. august 2001 - 14:23 #3
Avatar billede techno_dk Nybegynder
13. august 2001 - 14:34 #4
tak :)
Avatar billede mukke Nybegynder
13. august 2001 - 14:36 #5
Var der nogen der sagde transnet? ;-)
Avatar billede dr.m Nybegynder
13. august 2001 - 14:36 #6
selv tak
Avatar billede techno_dk Nybegynder
13. august 2001 - 14:45 #7
-->mukke: Hva\' er transnet?
Avatar billede mukke Nybegynder
13. august 2001 - 15:13 #8
For lang tid siden, et par måneder før ADSL eksplosionen, annoncerede et firma der kaldte sig transnet at de ville tilbyde alle hustande i Danmark fastnet telefoni og internet til en fastpris om måneden. Man arbejdede med en pris på 200,- om måneden!

Nyheden om firmaet spredte sig hurtigt men efterhånden så begyndte luften at gå af ballonen, og det blev visse steder almindeligt at tænke på transnet når ordet \"snart\" blev nævnt!

Se evt. http://www.transnet.dk/
sådan har siden efterånden været temmelig længe.
se også http://www.team-transnet.dk/
Avatar billede techno_dk Nybegynder
13. august 2001 - 15:22 #9
ok :)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester