Sæt flere PDF-filer sammen

Har du behov for at klaske flere PDF-filer sammen til en enkelt, så kan du gøre det hurtigt og gratis på nettet. Læs hvordan her.

Vi har tidligere skrevet artiklen 'Sådan gemmer du websiden som PDF', der var et tip til at gemme hele den webside, du kigger på.

Et andet tip er at sætte flere PDF-dokumenter sammen til et enkelt, og det kan du gøre meget nemt online.

Websiden Mergepdf giver dig mulighed for at sætte op til 10 forskellige PDF-dokumenter sammen til en enkelt PDF.

Hver af de 10 filer må dog højst fylde fem megabyte.

Du vælger de pågældende filer, klikker på 'Merge PDF!' og kort efter kan du downloade den sammensatte PDF.

Hastigheden afhænger naturligvis af antallet og størrelsen på filerne.

Du kan prøve Mergepdf her.

Læses lige nu

    Annonce

    Annonceindlæg fra Cognizant

    Agentic AI kræver mere end teknologi

    De fleste virksomheder har efterhånden bevist, at AI virker. Pilotprojekter leverer resultater. Medarbejdere bruger generative AI-værktøjer. Nye use cases dukker op på tværs af organisationen.

    Navnenyt fra it-Danmark

    Netip A/S har pr. 17. august 2026 ansat Jesper U. Sørensen som Seniorkonsulent ved netIP's kontor i Esbjerg. Han kommer fra en stilling som Chief Technology Officer hos NetSec ApS, hvor han også var partner. Nyt job
    Arctic Wolfs Network har pr. 1. september 2026 ansat Victor Dohlmann som Sales Director for Nordics. Nyt job

    Victor Dohlmann

    Arctic Wolfs Network

    Norriq Danmark A/S har pr. 1. januar 2026 ansat Allan Kimmer Jensen som Lead Solution Architect. Han skal især beskæftige sig med at sikre vores kunder får en verdensklasse brugeroplevelse gennem stærk frontend-arkitektur og kodekvalitet. Han kommer fra en stilling som Freelance Consultant hos Remmik. Han er uddannet hos Center for Medie og Kommunikation, Roskilde. Nyt job

    Allan Kimmer Jensen

    Norriq Danmark A/S

    Softwarevirksomheden Idura, som udvikler løsninger til digital identifikation og autentifikation, har pr. 1. september 2026 ansat Alfredo Paladino, 32 år,  som Account Manager for det danske marked. Han skal især beskæftige sig med salg af Iduras MitID- og signaturløsninger i Danmark. Han kommer fra en stilling som Head of Business Development hos Goodwings. Han er uddannet kandidat i e-business. Han har tidligere beskæftiget sig med at opbygge Goodwings' kommercielle funktion og lede et internationalt BDR-team på 12 personer. Nyt job

    Alfredo Paladino

    Softwarevirksomheden Idura, som udvikler løsninger til digital identifikation og autentifikation,