Vind lækkert headset på syv gram

Det vejer stort set ingenting og gemmer sig bag øret - og det usædvanlige headset kan blive dit! For vi stiller fem eksemplarer af Jabra Stone på højkant. Deltag i konkurrencen og vind.

Med Stone har Jabra skabt et usædvanligt headset, der blot vejer syv gram.

Det sniger sig om bag dit øre og gemmer sig, og derfor slipper du for at have en ansigts-mikrofon dinglende på kinden.

Headsettet virker via Bluetooth, og det er udstyret med nogle af de nyeste teknologier til at reducere baggrundsstøj. Det har blandt andet to retningsbestemte mikrofoner, som er i stand til at sortere din stemme fra eventuel baggrundslarm.

Modtageren i den anden ende af røret skulle dermed ikke blive generet af støjen fra det vejarbejde, som du vader forbi under samtalen.

Da Stone er berøringsfølsom, kan du kontrollere volumen ved at lade fingeren køre op og ned ad headsettet, der er beklædt med en gummioverflade.

Sammen med Jabra stiller vi fem eksemplarer på højkant. Hvert headset har en værdi af 799 kroner.

Du kan deltage i konkurrencen her.

Konkurrencen løber frem til den 24. december klokken 12.00, og det er kun tilladt at deltage i konkurrencen én gang. Forsøg på snyd fører til udelukkelse. Vinderne får direkte besked.

Læses lige nu

    Annonceindlæg fra Cornerstones

    Hvorfor tøver virksomheder, når teknologien er klar, og gevinsterne er tydelige?

    Mange virksomheder sidder fast i et forældet ERP-system, selvom det begrænser dem langt mere, end de ofte vil erkende.

    Navnenyt fra it-Danmark

    ChangeGroup ApS har pr. 12. januar 2026 ansat Morten Benn som Administrerende direktør. Han kommer fra en stilling som Partner hos Nosco. Nyt job

    Morten Benn

    ChangeGroup ApS

    Forte Advice har pr. 5. januar 2026 ansat Claes Frederiksen som Commercial Director. Claes skal især beskæftige sig med at løfte den kommercielle modenhed i teknologiprojekter og sikre, at teknologi bliver brugt som strategisk løftestang. Claes kommer fra en stilling som Senior Client Partnership Director, Nordics hos Valtech. Claes har tidligere beskæftiget sig med teknologivalg og platformstrategi til teknologidrevet forretningsudvikling og marketing initiativer. Nyt job

    Claes Frederiksen

    Forte Advice

    Alcadon ApS har pr. 1. januar 2026 ansat Thomas Møller Pedersen som Key Account Manager. Han skal især beskæftige sig med teknisk support og salg inden for FTTx/Telecom i Jylland og på Fyn. Nyt job
    Idura har pr. 15. januar 2026 ansat Mark-Oliver Junge, 26 år,  som software engineer. Han skal især beskæftige sig med at udvikle nye extensions, der gør godkendelsesprocesser mere fleksible, samt bygge infrastruktur til caller authentication. Han kommer fra en stilling som fullstack engineer hos Wayfare.ai. Han er uddannet Fachinformatiker für Anwendungsentwicklung, der betyder “ekspert i softwareudvikling”. Han har tidligere beskæftiget sig med udvikling af softwarearkitektur, DevOps og rammeværk til analyse + orkestrering af SQL-datapipelines. Nyt job