Husk: Sidste chance for at vinde hurtig router

Du kan stadig nå at være med i konkurrencen om en router-pakke fra Linksys til en værdi af over 2.500 kroner. Se her hvordan du deltager.

Er dit hjemmenetværk sløvt?

Så var det måske en idé at få fingre i en ny router. 

Og hvis du er den heldige vinder i PC Worlds julekonkurrence, kan du muntre dig med den hurtige Linksys EA6500 og dens sidekick WUMC710.

Router-pakken har en samlet værdi over 2.500 kroner. 

Konkurrencen løber frem til onsdag den 19. december klokken 12, og du har derfor stadig mulighed for at deltage og vinde.

Du kan læse mere om konkurrencen her
.

Læses lige nu

    Netcompany A/S

    Linux Operations Engineer

    Midtjylland

    Forsvarsministeriets Regnskabsstyrelse

    Datadesigner

    Nordjylland

    Statens IT

    Informationssikkerhedskonsulenter

    Københavnsområdet

    Annonceindlæg fra Barco

    Sådan er teknologi og design med til at skabe vellykkede hybridmøder

    Måden vi mødes på har ændret sig. Så hvorfor ser vores mødelokaler stadig ens ud?

    Navnenyt fra it-Danmark

    netIP har pr. 20. januar 2026 ansat Mikkel Lykke Petersen som Datateknikerelev ved netIP Thisted/Aalborg. Han er uddannet håndværker og har arbejdet som både montør, mekaniker, tømrer og tagdækker. Nyt job
    Lars Jul Jakobsen, chefkonsulent hos Region Nordjylland, har pr. 28. januar 2026 fuldført uddannelsen Master i it, linjen i organisation på Aarhus Universitet via It-vest-samarbejdet. Færdiggjort uddannelse

    Lars Jul Jakobsen

    Region Nordjylland