Martin Thorborg solgte Dinero alt for billigt, mener Erik Damgaard:“Visma kan klappe i hænderne. De gjorde en fantastisk handel“
Dinero og E-conomic blev solgt for billigt. Det mener Erik Damgaard, der var med til at sælge Navision for et tocifret milliardbeløb. Han betragter heller ikke et salg af sit regnskabssystem Uniconta som en særlig lukrativ mulighed.
Lær om organisationers evne til at modstå, håndtere og komme videre efter alvorlige digitale hændelser, herunder ledelsesansvar, forretningskritiske afhængigheder og de valg, der afgør, om plan B holder, når systemer eller leverandører svigter.
Hør hvordan offentlige AI-løsninger skaleres til stabil drift med reel effekt. Få erfaringer, arkitekturvalg og styringsgreb fra frontløbere. Lær at bygge fælles AI-infrastruktur med ansvarlighed, sikkerhed og compliance.
Computerworld giver klar viden om vejen videre fra Dynamics AX. Du ser forskellen mellem AX og moderne cloud-ERP og får et konkret beslutningsgrundlag for næste skridt. Tilmeld dig og få styr på skiftet til Dynamics 365 FO eller BC.