15. maj 2002 - 12:28Der er
9 kommentarer og 1 løsning
Hvilket internet ???
Jeg står og skal flytte til kbh !
Så jeg skal finde det billigste internet der er... Der er tdc oncabel fjernsyn.. men ikke billigt nok... Vær sød at komme med nogle gode forslag... Det skal værer hurtigt,frit og stabilt !! " ja men det er jo hele 3 ting på en gang, det gør da virkelig ik.. " og dog.... i et IT land skulle det da værer muligt !! ;)
Takker mange gange ! Også gerne tilbud lige nu med oprettelsen..
2048/512 (eller hvor meget din linie nu kan klare) fra 150 kr om måneden, prisen stiger lidt afhængigt af hvor meget trafik du henter, dog til et max på 650 kr om måneden. Dette er det tilbud som Telia er ved at rulle ud med pt, der går dog lige et lille stykke tid før produktet er helt klart til levering for forbrugerne så vidt jeg har hørt
Undersøg om du kan få StofaNet! Det kører faktisk meget bedre end folk siger (altså dem der brokker sig over meget svingende hastigheder). Det kræver at du kommer i en antenneforening der tilbyder StofaNet. 5000MB trafik/mdr = 300,-kr Hastighed ca 1024/386
hastigheden på stofanet kan ikke fast bestemmes, det kommer meget an på forhold omkring dig med antal brugere, afstand til central osv.... men ja stofanet er også ok... der er bare lige det med at det kræver at man får stofa kabeltv også, og det er lidt begrænset hvor det udbydes henne.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.