13. juli 2002 - 17:16Der er
4 kommentarer og 1 løsning
Telnet
Hej har brug for lidt hjælp
jeg vil gerne kunne telnet til min router speedstream 5781 jeg HAR adgang til den ! nu står den til telnetport default 23 og telnet clients LAN, jeg har prøvet med system addtelnetfilter og lægge en ip ind men kan ikk komme på den nogen gode råd ?
Mød en af Nordens fremmeste eksperter i adfærdsdesign – Morten Münster, der bl.a. har skrevet ” Jytte fra marketing er desværre gået for i dag” – på Computerworld Cloud & AI Festival.
det er fra min pc ( ip 192.168.1.6 ) jeg vil logge på min router (192.168.1.1) er ikk min pc jeg skal telnet til med fra ! så jeg kan lave configs i min router uden at skulle bruge et kabel til consol porten !
kender godt siden . ment tak for hjælpen og har manuen :)
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.