Jeg har været kunde der næsten fra starten af firmaet sidste år. Der har været en del korte nedbrud på siderne og flere gange har det ikke været muligt at modtage emails i flere dage.
Hvis man kan leve med ikke at kunne modtage mail i et par timer en gang imellem (som regel kan man få fat på dem via deres webmail) så er de vel meget gode. Jeg synes ikke, at det er så slemt som det har været. Nu får jeg rent faktisk svar på mine supportmeddelelser. Jeg er ok tilfreds med dem nu ..
Det er selvfølgelig let nok bare at søge på det .. Men man kan jo heller ikke blive ved med at klandre dem for ting der skete for lang tid siden. Som sagt synes jeg virkelig, at de har forbedret sig
Jeg har ikke kigget på søgeresultaterne denne gang - det vil jeg gerne tilstå. Men det er altid standard besvarelse, at man skal søge på det, og hvis folk ikke er opmærksomme, risikerer de at sidde med nogle indlæg, der er 1 år gamle og dømmer dem så efter det .. Jeg er godt klar over, at folk stadig brokker sig, men der er også nogle, som ikke har problemer. Det er åbenbart meget forskelligt, hvad man får hos dem .. hvilket selvfølgelig er lidt risky business ..
Jeg har smidt et link til e.i.u.w. fordi jeg mener at der får mand langt flere erfaringer om webhoteller end eks. exp.dk - i e.i.u.w er både de gode og dårlige ting fremme..
Link kan jo også være gode for selvom der er 3 der har svaret så vil han/hun med disse link kunne erfaringer fra en del flere folk end dem der svare på exp.dk
Jeg har erfaring med b-one.net, og den erfaring er meget dårlig. Vent med at sige dem er gode før du har forsøget at flytte dine domæner. B-one.net hoster domænene hos joker.com og du får ik dine domæner tilbage uden kamp. - Jeg vil ønske alle kunder hos B-one.net lykke til :)
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.